fbpx

Sanare hambakliinik

Implantaadid

Implantaat on lõualuusse asetatav titaanist kruvi, mis on olemuslikult tehishambajuur ja mis võimaldab koesõbralikku ja usaldusväärset puuduva hamba asendamist. Implantaat asetatakse hamba eemaldamise järgselt kas koheselt või juhul kui luu olukord seda ei võimalda siis hiljem. Kui vahe hamba eemaldamise ja implantatsiooni vahel on väga pikk, võib olla vajalik ka luu kasvatamine vastavas kohas.

Luustumise järgselt valmistatakse metallokeraamiline või keraamiline kroon, mis kinnitub implantaadile. Implantaadi paigaldamine on valutu protseduur, mis tehakse kohaliku tuimestusega.

Implantatsioon on turvaline protseduur ning titaan on koesõbralikum tänapäeval teadaolevatest materjalidest, mida kasutatakse instrumentide ja proteeside valmistamisel ka teistes meditsiinivaldkondades. Hambaimplantaadid on kõige kaasaegsem, esteetilisem ja turvalisem viis asendada puuduvaid hambaid.

Sõltuvalt sellest kas tegu on üla- või alalõuaga, peab implantaat luustuma 3-6 kuud enne kui sellele saab asetada tugiposti (abutment) ja tehiskrooni. Teatud tingimustel saab tänapäevaseid implantaate ka koheselt koormata, s.t. asetada neile vahetult ajutine kroon või protees.

Implantaadi peamiseks eeliseks teiste proteesiliikide ees on asjaolu, et kõrvalhambaid on võimalik säästa. Ühe puuduva hamba asendamiseks sildproteesiga tuleb lihvida kaht kõrvalhammast, implantaadi korral asendatakse vaid puuduv hammas. Samuti on implantaadi abil võimalik fikseerida suust eemaldatvaid proteese tagades tugeva kinnituse ja vältides klambrite kasutamist.